• WYCIECZKA KLAS I-III

• 25 września 2023 roku klasy I-III wyjechały na wycieczkę do Lublińca. Pierwszą atrakcją było obejrzenie sztuki pt. „Alicja w Krainie Czarów” w Miejskim Domu Kultury, wystawioną przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia. Podczas trwania musicalu uczniowie mogli podziwiać unikatowe, przestrzennie rozbudowane kostiumy oraz wysłuchać wiele ciekawych piosenek. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Jednostce Państwowej Straży Pożarnej, w sali edukacyjnej „Ognik”. Uczniowie mieli możliwość przebrania się w strój strażaka. Podziwiali pięknie zaaranżowaną salę, w której na każdym kroku dowiadywali się wielu ciekawostek o pracy strażaków. Rozmawiali z panami strażakami między innymi o tym, co robić, gdy zauważą niebezpieczeństwo związane z pożarem. Przypomnieli sobie numery alarmowe. Na koniec udali się do garażu, gdzie mogli podziwiać wozy strażackie oraz zaplecze jednostki. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w restauracji McDonald’s. Po tylu atrakcjach niektórzy zasnęli w trakcie drogi powrotnej. Inni mieli wciąż wiele sił na rozmowy z kolegami. Wszyscy szczęśliwie wrócili do Kamienicy, gdzie czekali już na nich stęsknieni rodzice.

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

• 26 września obchodzone jest święto różnorodności językowej i kulturowej Europy znane pod nazwą Europejskiego Dnia Języków. W tym roku w VI edycji obchodów tego święta w naszej szkole i przedszkolu mogliśmy podziwiać kolorowe stroje charakterystyczne dla krajów europejskich wybranych przez wychowawców i ich klasy takich jak: Albania, Belgia, Czechy, Grecja, Luksemburg, Norwegia, Rumunia, Słowacja i Szwajcaria. Podczas święta języków w szkole poznawaliśmy najczęstsze zwroty językowe, ciekawostki o wybranych krajach europejskich, a także tworzyliśmy wspólnie flagi i świetnie się bawili przy muzyce pochodzącej z tych krajów.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA

•

Jak co roku nasza szkoła dołączyła do ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata. Wspaniale było patrzeć na to, jak w trakcie spaceru uczniowie z prawdziwym zaangażowaniem zbierali śmieci z okolicznych lasów, twierdząc, że trzeba ratować naszą planetę i każdy może to zrobić, mały czy duży. Pogoda dopisała i oprócz krzewienia szczytnych idei takich jak promowanie nieśmiecenia, edukacji odpadowej oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmiejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko, spędziliśmy niezapomniane chwile w ciszy leśnych ostepów. Po powrocie do szkoły zwięńczeniem naszych wysiłków był smak pieczonych kiełbasek, który to poczęstunek należy już do tradycji naszej szkoły w Dniu Sprzątania Świata.