• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• Bez wątpienia, każdy z nas kocha pluszowe misie. A już najbardziej kochają je dzieci. Nic więc dziwnego, że w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia obchodzony był tak hucznie. W szkole dosłownie zaroiło się od pluszaków tych malutkich, średnich oraz bardzo dużych!

• PRÓBNA EWAKUACJA I PIERWSZA POMOC

• 25 listopada 2022 roku około godziny 10.00 w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby znajdujące się w budynku udały się drogą ewakuacyjną do punktu zbiórki, którym było boisko wielofunkcyjne. Po przeprowadzonej kontroli budynku odwołano alarm i uczniowie z powrotem wrócili do budynku, gdzie odbył się pokaz ratownctwa medycznego. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej – oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja) i niedopuszczeniu do powstania dalszych powikłań do czasu przybycia karetki pogotowia ratunkowego. Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych. Uczniowie chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszych gości. Wszyscy z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu. Dziękujemy bardzo za przygotowane zajęcia strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamienicy oraz Ochotniczej Straży Pożarej w Kamieńskich Młynach, które pokazały uczniom, jak ważna jest pierwsza pomoc przedmedyczna oraz istotna jest praca strażaków dla społeczeństwa.

• Zajęcia w biblioteczne klasy III

• Dnia 21.10 2022r. uczniowie klasy III odwiedzili Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Woźnikach filia w Lubszy. Podczas zajęć bibliotecznych, które przebiegały w bardzo miłej atmosferze, uczniowie pogłębili swoją wiedzę o zasadach funkcjonowania biblioteki i przeniosły się w świat książek. następnie udały się do pobliskiego kościła p.w. Św.Jakuba.St.Ap. gdzieczekał na nich ksiądz proboszcz Rudolf Badura. Dzieci poznały historię parafii i kościoła wraz z otaczającymi go budynkami. Uczniowie zadawali wiele pytań i z radością zaglądali w każdy zakamarek kościoła. Dziękujemy za poświęcony czas i miłe przyjęcie.

• ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

•  W dniu 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy 7 przypomnieli nam najważniejsze fakty z historii naszej ojczyzny związane z odzyskaniem niepodległości. Wysłuchliśmy opowieści, wierszy, piosenek patriotycznych, oraz obejrzeć prezentacje filmowe i multimedialne, a także sprawdzić swoją wiedzę. Czas ten był refleksją nad dawnym i współczesnym światem.

• WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY

• 27 października 2022 roku uczniowie klas V - VIII udali się na wycieczkę do Częstochowy. Zwiedzanie miasta rozpoczęli od dwugodzinnego pobytu w Stacji Grawitacji, gdzie skoki na trampolinach, park linowy i inne atrakcje tego parku rozrywki dostraczyły im mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Następnie uczniowie spacerowali po wałach jasnogórskich i obejrzeli wystawę poświęconą Św. Maksymilianowi Kolbe oraz zwiedzili Bastion Św. Rocha na Jasnej Górze. W drodze powrotnej odwiedzili MacDonald's.

• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

• Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?

Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiasz ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać całkowicie anonimowy. Nikt się nie dowie o tej rozmowie, ani rodzice, ani szkoła, ani znajomi. Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.

Nie czekaj, nie trać czasu, pomóż sobie – zadzwoń 800 12 12 12.

Pod numer interwencyjny mogą też dzwonić osoby dorosłe, aby zgłosić problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

Uwaga! Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

• Wycieczka do kina

• 19 października 2022 roku uczniowie klas 1-4 brali udział w wyjeździe do Częstochowy do kina na film "Guliwer".

• Szkolny Konkurs Plastyczny "Jesienne Drzewo"

• Dnia 10 października w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "Jesienne Drzewo" skierowany dla uczniów klas 1-3 z okazji Dnia Drzewa.

SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

“ JESIENNE DRZEWO”

I MIEJSCE:                                                             II MIEJSCE:

Brol Wojciech                                                        Daniel Alan

Brzozowski Bartosz                                              Wolny Nel

Brzozowska Natalia                                              Golaś Eliza

Garus Amelia                                                         Nancka Paulina

Garus Oliwier                                                        Kołaczyk Zuzanna

Kot Martyna                                                           Klyta Anna

Kot Szymon                                                           Bula Michał

Machoń Jan                                                           Sojka Maja

Świenty Lena                                                        Wawrzynek Igor