• SUKCES NASZEGO UCZNIA

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV Sebastian Cierpioł zajął III miejsce w III Powiatowym Konkursie Profilaktyczno-Przyrodniczym „Pamiętam o Niezapominajce! Żyję w harmonii z przyrodą” zorganizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie. Sebastianowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Projekt powszechnej nauki pływania - Umiem pływać

• Od dnia 13.03.-29.05. 2023r. nasze dzieci z klasy 1, 2, 3 w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach realizowały projekt powszechnej nauki pływania "Umiem Pływać. Jest to ogólnopolska kampania edukacyjno- promocyjna wspierająca naukę pływania.
            Zajęcia miały na celu umożliwić dzieciom opanowanie podstaw pływania oraz nauczyć ich bezpiecznego zachowania nad wodą.
            Na koniec zajęć była możliwość uzyskania "Karty pływackiej" kilkanaście dzieci przystąpiło do egzaminu. Czwórce uczniów udało się zdać egzamin.

• REJONOWE BIEGI LOMPOWSKIE

• 26 maja uczniowie reprezentowali naszą szkołę w Rejonowych Biegach Lompowskich. Startowali w różnych kategoriach wiekowych. Miejsca na podium zajęli: Gabriel Zok, Eliza Golaś oraz Wojciech Sojka. Ponad to  udział brali: Bartosz Brzozowski, Eryk ŚlęzokPiotr Daniek, Błażej Olszewski, Maja Sojka, Natalia Brzozowska, Karol Breguła, Szymon Bartos, Diana Daniuk, Jakub Pasieka, Oskar Nawrotek, Szymon Urzeniczok, Łucja Pawlicka, Kamila Hanulok. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• SZKOLNA AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

• Film zrealizowany w ramach konkursu

"Szkolna aktywność fizyczna - aktywna przerwa"

organizatorami którego są: Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

i Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

• Wycieczka klas 1, 2, 3 do Krasiejowa

• W dniu 19.05.2023r odbyła się wyczieczka do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Zwiedziliśmy Jura Park w którym dzieci mogły zobaczyć różne dinozaury. Wszyscy uczniowie brali udział w warsztatach wykopaliskowych. Znalezione wykopaliska mogli zabrać ze sobą do domu. Spędziliśmy uroczy czas w parku zabaw, gdzie mieliśmy możliwość korzystania z atrakcyjnych karuzel. Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• 5 maja odbyła się Uroczysta Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczyście upamiętniliśmy w ten sposób kolejną rocznicę, pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji, spisanej w 1791 roku.

Akademię przygotowali uczniowie z klasy III pod kierownictwem Pani Katarzyny Churas oraz Pana Tymoteusza Machonia.