• KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno – wychowawczych - 1 września 2022 r.

Zimowa przerwa świąteczna - 23 - 31 grudnia 2022 r.

Ferie zimowe - 16 – 29 stycznia 2023 r.

Wiosenna przerwa świąteczna - 6 – 11 kwietnia 2023 r.

Egzamin ósmoklasisty - 23 - 25 maja 2023 r.

Zakończenie rocznych zajęć  dydaktyczno –  wychowawczych -  23 czerwca 2023 r.

Ferie letnie - 24 czerwca - 31 sierpnia 2023 r.

• EUROPEJSKI  DZIEŃ  JĘZYKÓW
          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

• 26 września 2022 roku odbył się V Europejski Dzień Języków w naszej szkole. Każda klasa zaprezentowała ciekawostki i najczęstsze zwroty językowe wybranego przez siebie kraju europejskiego. W tym roku uczniowie pod opieką swoich wychowawców przybliżyli nam najważniejsze informacje o Francji, Hiszpanii, Finlandii, Danii i Macedonii. Uczniowie zaprezentowali się w strojach charakterystycznych dla danego kraju lub w kolorach jego flagi. Nie zabrakło również elementów muzycznych i tanecznych związanych z wybranym krajem oraz  prezentacji potraw pochodzących z różnych krajów europejskich.

• ARCHIPELAG  SKARBÓW
          • ARCHIPELAG SKARBÓW

• W dniach 22 i 23 września klasa VIII uczestniczyła w warsztatach profilaktycznych pt. Archipelag skarbów w Gminnym Ośrodku Kultury w Woźnikach. W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję spotkać się się z ich rówieśnikami z innych szkół regionu i porozmawiać o tak ważnych, acz trudnych kwestiach jak osiąganie szczęścia, okazywanie szacunku innym i sobie samemu czy wierność zasadom. Wraz ze specjalistami z dziedziny psychologii odbyli dwudniową podróż w poszukiwaniu skarbów przyjaźni, miłości i wzajemnej akceptacji, na której nie zabrakło gier i konkursów utrzymanych w tematyce spotkania.

• Akcja "Sprzątanie Świata"

• W piątek 16 września 2022 roku nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji - "Sprzątania Świata". Tegoroczne przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem - "Wszystkie śmieci są nasze". Tego dnia w szkole zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały uczniów do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Następnie wyposażeni w worki oraz rękawiczki - uczniowie pod opieką wychowawców wyruszyli  posprzątać teren w pobliżu szkoły. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich uczestników nazbierano wiele worków odpadów. Po powrocie do placówki czekała na nich niespodzianka w postaci pysznej kiełbaski. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w akcję!

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Z całą serdecznością powitaliśmy w naszej szkole uczniów klasy pierwszej, którym życzymy  wiele radości, dużo uśmiechu, wzajemnej życzliwości. Pożegnaliśmy dziś Panią Dyrektor Małgorzatę Urbanik, której dziękujemy za lata pracy , za starania dzięki którym dzieci mogą uczyć się w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Powitaliśmy jednocześnie Panią Dyrektor Dominikę Hanulok, życząc satysfakcji z wykonywanej pracy, wielu sukcesów oraz nieustających powodów do dumy z osiągnięć uczniów.

Wszystkim uczniom życzymy, aby ten rok szkolny był dla Was czasem wspólnego odkrywania świata w każdy jego wymiarze.