• POŻEGNANIE KLASY 8

• Dziękujemy za otwartość, za kreatywność, za młodość. Życzymy Wam wielu sukcesów, a przede wszystkim, wiary w swoje możliwości na dalszych etapach swojej edukacji.

• Marzenia się spełniają!!!

• W dniu 20 czerwca 2022r. została oddana do użytku nowa sala gimnastyczna. W oficjalnym jej otwarciu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Woźniki, radnych Rady Miejskiej w Woźnikach, sołtysów, dyrektorów szkół, Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu, Lasów Państwowych i zaproszeni goście, rodzice i uczniowie.

Uroczystość uświetniły występy uczniów z Kamienicy. Na koniec rozegrano mecz otwarcia pomiędzy przedstawicielami Gminy Woźniki, a uczniami naszej szkoły. Po zaciętej rywalizacji lepsi okazali się przedstawiciele starszego pokolenia wygrywając w rzutach karnych 3:2.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom , które przyczyniły się do powstania tego obiektu.

• Wycieczka do Zakopanego

• W dniach od 30 maja do 1 czerwca 2022 roku odbyła się wycieczka klas IV - VIII wraz z opiekunami do Zakopanego. Uczniowie w drodze do Zakopanego mieli możliwość zwiedzenia muzeum Żup Krakowskich w Zamku Żupnym oraz zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce. W Zakopanym uczniowie podziwiali panoramę Tatr w trakcie wjazdu na Gubałówkę i zjazdu wyciągiem krzesełkowym z Butorowego Wierchu. Zwiedzili cmentarz na Pęksowym Brzysku oraz kościół Matki Boskiej na Krzeptówkach. Wzięli również udział w lekcji muzealnej w Muzeum Tatrzańskim im. Dra Tytusa Chełubińskiego. Odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej Bachledówka i Muzeum Karola Szymanowskiego w Wili ATMA. Odbyli również spacer do Doliny Chochołowskiej, w tym część drogi przejechali kolejką kołową.

• Projekt Nauki Pływania "Umiem Pływać"

• Gmina Woźniki pozyskała dofinansowanie Ministerstwa Sportu w ramach programu "Umiem Pływać", dzięki któremu uczniowie klas I-III z naszej szkoły wzięli udział w darmowych lekcjach pływania pod opieką instruktorów. Zajęcia odbywały się co tydzień w terminie od 24 marca do 2 czerwca 2022 roku w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach. Głównymi celami programu było upowszechnianianie aktywności fizycznej dzieci, nabycie podstawowych umiejętności pływania, korygowanie wad postawy oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

• Dzień Dziecka w naszej szkole

• 1 czerwca - ulubiony dzień wszystkich dzieci. W naszej szkole przebiegał w radosnej atmosferze. Na początku odbyły się międzyklasowe rozgrywki sportowe. Na ich zakończenie każdy uczeń otrzymał słodki upominek ufundowany przez Pana Burmistrza Michała Aloszkę. Następnie odbyło się wspólne oglądanie filmów, wykonywanie prac plastycznych, śpiewanie piosenek oraz doskonała zabawa w swoim towrzystwie.