• Bal Karnawałowy klas I, II, III !

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci z klas 1,2,3 we czwartek, 9 lutego podczas balu karnawałowego. Uczniowie prezentowali swoje bajeczne stroje na „ściance”. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości i satysfakcji naszym wychowankom, a kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci zmęczone ale z żalem opuszczały balową salę.

• W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Dnia 22 grudnia spotkaliśmy się w szkole przede wszystkim po to, by zasiąść przy wspólnych , klasowych wigilijnych stołach, złożyć sobie świąteczne życzenia, wręczyć upominki.

Wcześniej obejrzeliśmy jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Wsłuchani w przepięknie wykonywane świąteczne utwory mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się Dni Bożego Narodzenia.

• REJONOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

W środę 14. grudnia 2022 roku na hali sportowej przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi im. Józefa Lompy w Woźnikach, odbył się "Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej" organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Nokielska, Kamila Unverricht, Nicol Wendzik. Kamila Hanulok, Stanisław Pawlicki, Gabriel Zok, Szymon Urzeniczok, Fabian Ślęzok. I tym razem stanęliśmy na podium zajmując III miejsce.

• SPORTOWA RYWALIZACJA

8 gudnia w naszej szkole odbył się „Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Gminy Woźniki” organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej

W rozgrywkach brały udział drużyny ze szkoły podstawowej w Lubszy, Ligocie Woźnickiej, Woźnik, Kamieńskich Młyn. Reprezentacja naszej szkoły zajęła w rozgrywkach II miejsce

• SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Od rana wszyskie dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Św.Mikołaja. Udało mu się przybyć do nas dopiero koło południa. Dlugo oczekiwany został przyjęty z wielką radością zarówno przez przedszkolaków jak i starszych uczniów. Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy otrzymali mikołakowe paczki czyli

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Bez wątpienia, każdy z nas kocha pluszowe misie. A już najbardziej kochają je dzieci. Nic więc dziwnego, że w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia obchodzony był tak hucznie. W szkole dosłownie zaroiło się od pluszaków tych malutkich, średnich oraz bardzo dużych!

• PRÓBNA EWAKUACJA I PIERWSZA POMOC

25 listopada 2022 roku około godziny 10.00 w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby znajdujące się w budynku udały się drogą ewakuacyjną do punktu zbiórki, którym było boisko wielofunkcyjne. Po przeprowadzonej kontroli budynku odwołano alarm i uczniowie z powrotem wrócili do budynku, gdzie odbył się pokaz ratownctwa medycznego. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedlekarskiej – oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja) i niedopuszczeniu do powstania dalszych powikłań do czasu przybycia karetki pogotowia ratunkowego. Nie zapomniano o przypomnieniu numerów alarmowych. Uczniowie chętnie ćwiczyli wykonywanie czynności ratunkowych pod czujnym okiem naszy

• Zajęcia w biblioteczne klasy III

Dnia 21.10 2022r. uczniowie klasy III odwiedzili Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Woźnikach filia w Lubszy. Podczas zajęć bibliotecznych, które przebiegały w bardzo miłej atmosferze, uczniowie pogłębili swoją wiedzę o zasadach funkcjonowania biblioteki i przeniosły się w świat książek. następnie udały się do pobliskiego kościła p.w. Św.Jakuba.St.Ap. gdzieczekał na nich ksiądz proboszcz Rudolf Badura. Dzieci poznały historię parafii i kościoła wraz z otaczającymi go budynkami. Uczniowie zadawali wiele pytań i z radością zaglądali w każdy zakamarek kościoła. Dziękujemy za poświęcony czas i miłe przyjęcie.

• ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy 7 przypomnieli nam najważniejsze fakty z historii naszej ojczyzny związane z odzyskaniem niepodległości. Wysłuchliśmy opowieści, wierszy, piosenek patriotycznych, oraz obejrzeć prezentacje filmowe i multimedialne, a także sprawdzić swoją wiedzę. Czas ten był refleksją nad dawnym i współczesnym światem.

• WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY

27 października 2022 roku uczniowie klas V - VIII udali się na wycieczkę do Częstochowy. Zwiedzanie miasta rozpoczęli od dwugodzinnego pobytu w Stacji Grawitacji, gdzie skoki na trampolinach, park linowy i inne atrakcje tego parku rozrywki dostraczyły im mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Następnie uczniowie spacerowali po wałach jasnogórskich i obejrzeli wystawę poświęconą Św. Maksymilianowi Kolbe oraz zwiedzili Bastion Św. Rocha na Jasnej Górze. W drodze powrotnej odwiedzili MacDonald's.

• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, boisz się wychodzić z domu? Stałeś się celem ataku w internecie, jest hejt na Ciebie, ktoś wpuścił do sieci Twoje kompromitujące zdjęcie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać?

Nie jesteś sam! Zadzwoń pod numer 800 12 12 12. To telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Możesz też napisać do ekspertów na czacie, który znajdziesz na stronie Rzecznika: www.brpd.gov.pl

• ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH

Uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji „Święty Mikołaj na Kresach” organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy. Zebrane przez nas dary trafią do Polaków mieszkających w Obwodzie Lwowskim. W tym trudnym czasie wojny na Ukrainie każde wsparcie Naszych małych Rodaków jest niezwykle cenne. Dziękujemy wszystkim za dobre serce, a Naszym Rodakom życzymy jak najszybszego powrotu do normalnego, spokojnego życia.

Niedziela 28.04.2024