• Projekt powszechnej nauki pływania - Umiem pływać

Od dnia 13.03.-29.05. 2023r. nasze dzieci z klasy 1, 2, 3 w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach realizowały projekt powszechnej nauki pływania "Umiem Pływać. Jest to ogólnopolska kampania edukacyjno- promocyjna wspierająca naukę pływania.
            Zajęcia miały na celu umożliwić dzieciom opanowanie podstaw pływania oraz nauczyć ich bezpiecznego zachowania nad wodą.
            Na koniec zajęć była możliwość uzyskania "Karty pływackiej" kilkanaście dzieci przystąpiło do egzaminu. Czwórce uczniów udało się zdać egzamin.

• REJONOWE BIEGI LOMPOWSKIE

26 maja uczniowie reprezentowali naszą szkołę w Rejonowych Biegach Lompowskich. Startowali w różnych kategoriach wiekowych. Miejsca na podium zajęli: Gabriel Zok, Eliza Golaś oraz Wojciech Sojka. Ponad to udział brali: Bartosz Brzozowski, Eryk ŚlęzokPiotr Daniek, Błażej Olszewski, Maja Sojka, Natalia Brzozowska, Karol Breguła, Szymon Bartos, Diana Daniuk, Jakub Pasieka, Oskar Nawrotek, Szymon Urzeniczok, Łucja Pawlicka, Kamila Hanulok. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• Wycieczka klas 1, 2, 3 do Krasiejowa

W dniu 19.05.2023r odbyła się wyczieczka do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie.

Zwiedziliśmy Jura Park w którym dzieci mogły zobaczyć różne dinozaury. Wszyscy uczniowie brali udział w warsztatach wykopaliskowych. Znalezione wykopaliska mogli zabrać ze sobą do domu. Spędziliśmy uroczy czas w parku zabaw, gdzie mieliśmy możliwość korzystania z atrakcyjnych karuzel. Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

• Święto Konstytucji 3 Maja

5 maja odbyła się Uroczysta Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczyście upamiętniliśmy w ten sposób kolejną rocznicę, pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji, spisanej w 1791 roku.

Akademię przygotowali uczniowie z klasy III pod kierownictwem Pani Katarzyny Churas oraz Pana Tymoteusza Machonia.

• DZIEŃ ZIEMI

Dnia 24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy II przygotowali akademię pod hasłem „NASZA ZIEMIA - NASZ DOM”. Natomiast uczniowie klas starszych przedstawili prezentację pod tytułem „OCHRONA PRZYRODY”.

• WYMIANA LISTÓW I KARTEK WIELKANOCNYCH

To już trzecia wymiana listów i tym razem kartek wielkanocnych pomiędzy naszymi uczniami a ich rówieśnikami ze szkół we Włoszech i Hiszpanii. Tematem przewodnim trzeciego listu w języku angielskim był dom rozumiany w szerszym sensie czyli ciekawostki o naszym kraju i regionie jak i tym w węższym kontekście czyli opis domu i pokoju ucznia. Do listów uczniowie dołączyli piękne, własnoręcznie wykonane i ozdobione karty z życzeniami zdrowych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy.

• KIERMASZ WIELKANOCNY

Dnia 2 kwietnia odbył się w naszej szkole po 3 letniej przerwie Kiermasz Wielkanocny. Zaproszeni goście, rodzice dziadkowie oraz rodzeństwo obejrzeli występy przedszkolaków i uczniów, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, ale również zmusiły do chwili zadumyy. Po występach każdy mógł zakupić świąteczne ozdoby, spędzić chwilę czasu wśród znajomych przy kawie i ciastku. Dziękujemy rodzicom i Kole Gospodyń za pomoc w przygotowaniu kiermaszu. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili to niedzielne popołudnie. Zapraszamy za rok.

• Szkolny Dzień Matematyki

14 marca 2023 roku odbył się Szkolny Dzień Matematyki. W tym roku uczniowie stanęli przed podwójnym zadaniem a mianowicie musieli stawić czoła zarówno zadaniom z matematyki, wykazać się współpracą w grupie oraz umiejętnością wykonywania zadań z różnych dyscyplin sportowych.

• LISTY Z WŁOCH I HISZPANII

Uczniowie, którzy biorą udział w projekcie wymiany korespondencji w języku angielskim, dostali upragnione odpowiedzi od swoich korespondencyjnych przyjaciół ze szkół we Włoszech i Hiszpanii. Nasi włoscy i hiszpańscy przyjaciele opisali w nich siebie i swoje rodziny oraz przyjaciół, a także podzielili się z nami ciekawostkami o swoim miejscu zamieszkania. Mogliśmy poznać nie tylko więcej szczegółów dotyczących ich domów i ich własnych pokoi, ale też obejrzeć zdjęcia i rysunki ciekawych miejsc, z których pochodzą, wraz z opisami.

• WYJAZD DO KINA W CZĘSTOCHOWIE

1 marca 2023 roku klasy I - VIII obejrzały film pt. Kot w Butach. Ostatnie Życzenie. w kinie Cinema City w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie świetnie się bawili oglądając nowe i szalenie zabawne przygody znanego im wszystkim sprytnego kota. Po udanym pobycie w kinie czas przyszedł na posiłek. Dania restauracji MacDonald's cieszyły się wśród uczniów jak zawsze niesłabnącym powodzeniem.

• SZKOLNY KONKURS AUSTRALIA TOUR czyli wycieczka po Australii

Zapraszam chętnych uczniów z klas I - VIII Szkoły Podstawowej w Kamienicy do udziału w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych z Języka Angielskiego pt. AUSTRALIA TOUR czyli wycieczka po Australii. To już trzecia edycja tego konkursu w naszej szkole. Tym razem motywem przewodnim będzie Australia i najciekawsze miejsca tego gorącego i tak bardzo odległego od Polski kontynentu. Zadaniem uczestnika będzie samodzielne wykonanie plakatu z napisami w języku angielskim o ciekawostkach związanych z położeniem, kulturą i symbolami tego egzotycznego dla nas kraju oraz dostarczenie go w terminie do 31.03.2023 r. do szkoły do pani Julii Czerwik (organizatora konkursu). Więcej szczegółów można znaleźć w załączniku z regulaminem konkursu.

Poniedziałek 29.04.2024