• Wycieczki

Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

W dniu 18.06.2013r. klasa czwarta , piąta i szósta była na wycieczce

w  Krakowie i Wieliczce. Wycieczkę rozpoczęliśmy nad Wisłą

gdzie przywitaliśmy się z ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim.

Potem przeszliśmy do zabytkowej dzielnicy Kazimierz,

gdzie zwiedziliśmy Kościół na Skałce, Synagogę Żydowską .

Spacerując ulicami Kazimierza doszliśmy do rynku, na którym zobaczyliśmy Kościół Mariacki, pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice.

Po południu udaliśmy się do Wieliczki, gdzie zwiedzaliśmy Kopalnię Soli.

Wycieczka do Pszczyny i Wytwórni Filmów Animowanych

w Bielsku Białej

Dnia 11 czerwca 2013 uczniowie kl. I, II, III byli na całodniowej wycieczce,

a oto jej przebieg:

-  Zwiedzanie „ZAGRODY ŻUBRÓW” położonej w Pszczynie, na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego. Tam uczniowie podziwiali oczywiście żubry oraz muflony, jelenie szlachetne, daniele i sarny a także kilka gatunków ptaków wśród których największym zainteresowaniem cieszyły się pawie indyjskie. Zobaczyli również ekspozycję fauny i flory ziemi pszczyńskiej.

Po południu uczniowie pojechali z Pszczyny do Bielska Białej gdzie w  Wytwórni Filmów Rysunkowych. poznali proces powstawania filmu animowanego. Dzieci zobaczyły jak twórcy zmieniają scenariusz w film. Obcowali z prawdziwymi dekoracjami, projektami postaci i rysunkami animacyjnymi.

Wizyta skończyła się w kinie gdzie miały możliwość obejrzeć bajki wyprodukowane w studiu w Bielsku.

Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

W poniedziałek 20 maja uczniowie klas I – III odwiedzili Muzeum Chleba w Radzionkowie. Dzieci miały możliwość zobaczenia wielu eksponatów związanych z wypiekaniem pieczywa w przeszłości.

Wielką atrakcją były zajęcia samodzielnego wypieku bułeczek. Takie robione własnoręcznie okazały się przepyszne i chrupiące. Ciekawym punktem programu była też lekcja w dawnej klasie szkolnej oraz możliwość przetestowania pierwszych komputerów.

Wycieczka pozwoliła dzieciom poznać wartość chleba i nauczyła szacunku do każdej kromki.